فواید آموزش آنلاین موسیقی

فواید آموزش آنلاین موسیقی

آموزش آنلاین موسیقی چه تاثیری روی مغز می گذارد

آموزش آنلاین موسیقی باعث تقویت هوش و مغز می شود و قدرت یادگیری را در فرد افزایش می دهد. می دانیم که مغز فرمانروای بدن است، پس یادگیری نواختن یک ساز و خواندن موسیقی، ورزش و تمرینی است که قدرت مغز را افزایش می دهد. دو مطالعه جدید از موسسه مغز و خلاقیت در USC نشان می دهد که آموزش آنلاین موسیقی دارای مزایای چندگانه است. آموزش آنلاین موسیقی ساختار ماده سفید مغز را که حامل یک سری از سیگنال ها است، تغییر می دهد. علاوه بر این ساختار ماده خاکستری که شامل بیشتر نورون های مغز است و باعث پردازش اطلاعات می شود را تغییر می دهد. آموزش آنلاین موسیقی همچنین مشارکت شبکه های مغزی که وظیفه تصمیم گیری و توانایی جلب توجه و مهار انگیزه ها را دارند را افزایش می دهد. تحقیقات جدید ثابت کرده است این فرض که باید به موسیقی الکترونیکی زیاد گوش بدهید، لزوماً درست نیست. طبق گفته محققان دانشگاه مک گیل، گوش دادن به آهنگ مورد علاقه شما می تواند شما را به خودی خود شاد کند. شنیدن موسیقی می تواند مانند مصرف دارو، میزان سروتونین و دوپامین را در مغز شما تعدیل کند.

رضایتمندی از آموزش آنلاین موسیقی

در دهه 50 و 60 افراد بیشتری دریافتند که آموزش آنلاین موسیقی و آواز خواندن، زندگی آنها را از جهات مختلف بهبود می بخشد. با گذشت این همه سال هنوز هم این باور وجود دارد که اگر در سال های کودکی یا دوران مدرسه شروع به یادگیری یک ساز نکردید، شما شانس خود را از دست داده اید.
اما هم اکنون زمینه آموزش آنلاین موسیقی فرصت های زیادی را برای بزرگسالان فراهم کرده است. در سال های اخیر افراد در هر سنی می توانند نواختن انواع ساز ها و آواز خواندن را یاد بگیرند. رهبران برخی مدارس معتقدند که آموزش آنلاین موسیقی نقش مستقیمی در موفقیت تحصیلی دارد. برخی از دانش آموزان باهوش و درسخوان در شهر نیویورک بیشتر وقت خود را صرف مطالعه موسیقی می کنند. این دانش آموزان در مدرسه ویژه موسیقی در مرکز موسیقی کافمن، مدرسه دولتی که در سال 1996 به عنوان یک همکاری عمومی و خصوصی تاسیس شده است، کسب علم می کنند. شواهد و مدارکی در حال رشد نشان می دهد که موسیقی می تواند بر بسیاری از روش های آموزشی در سیستم آموزش و پرورش غلبه کند. تحقیقات نشان می دهد که آموزش آنلاین موسیقی ضریب هوشی، تمرکز و پایداری را افزایش می دهد. یک تحقیق غیرقابل باور وجود دارد که نشان می دهد آموزش آنلاین موسیقیباعث بهبود عملکرد شناختی و عملکرد تحصیلی دانش آموزان می شود. به عبارت ساده تر، کودکان وقتی موسیقی بخشی از برنامه درسی مدرسه یشان است، بهتر یاد می گیرند.

برای ورزش ذهن، به وسیله ی آموزش آنلاین موسیقی یک ساز یاد بگیرید

با این که بازی ها و برنامه هایی برای ورزش و آموزش مغز به خوبی طراحی و عرضه شده اند اما برخی فعالیت های دیگر و انتخاب سبک زندگی می توانند دارای مزایای عصبی باشند که باعث ارتقاء سلامت کلی مغز می شوند و ممکن است به جوان ماندن و سلامت ذهن کمک کنند. یکی از این موارد آموزش آنلاین موسیقی است. تحقیقات نشان می دهد که یادگیری نواختن یک ساز برای کودکان و بزرگسالان به طور یکسان مفید است و حتی ممکن است برای بیمارانی که از صدمات مغزی رنج می برند نیز مفید باشد.

چرا موسیقی حافظه و هوش کلامی ما را بهبود می بخشد

تحقیقات نشان داده است که آموزش آنلاین موسیقی منجر به پیشرفت در طیف گسترده ای از مهارت های مختلف از جمله حافظه و یادگیری می شود. علاوه بر این، مهارتهای زبانی مانند حافظه کلامی، سواد و شعور کلامی به شدت از آموزش آنلاین موسیقی بهره می برند و ارتقا می یابند.

آیا موسیقی کلید موفقیت است؟

مطالعات متعدد، آموزش موسیقی را به پیشرفت تحصیلی پیوند می دهد. اما آموزش موسیقی با کدام یک از موفقیت های بزرگ در زمینه های دیگر ارتباط دارد؟ این پدیده فراتر از انجمن ریاضی-موسیقی است. جای تعجب دارد که بسیاری از تحقیقات نشان می دهند که موسیقی مسیرهای تفکر خلاق را باز می کند. تجربیات آن ها حاکی از آن است که آموزش موسیقی خصوصیات دیگری را ارتقا می بخشد به عنوان مثال همکاری، قدرت تمرکز همزمان بر حال و آینده، توانایی گوش دادن یک روش تفکر که ایده های مختلف را با هم در می آمیزد. موسیقی مهارتهای شناختی و غیر شناختی را بیش از دو برابر ورزش، تئاتر یا رقص بهبود می بخشد. کودکانی که در زمینه ی موسیقی آموزش می بینند مهارت های شناختی و نمرات درسی بهتری دارند و با وجدان تر و جاه طلب تر هستند. مطالعات جدید می گویند که درس موسیقی باعث رشد عاطفی و رفتاری در کودکان می شوند. آموزش آنلاین موسیقی نه تنها به کودکان در مهارت های حرکتی کمک می کند، بلکه به بلوغ عاطفی و رفتاری آن ها نیز کمک می کند. براساس یک مطالعه جدید، یکی از بزرگترین اثرات نوازندگی یک ساز در رشد مغز است. 

آیا پخش موسیقی "Nutcracker" چایکوفسکی می تواند باعث بهبود مغز کودکان شود؟

یک تیم روانپزشکی از دانشکده پزشکی دانشگاه ورمونت، دریافته است که آموزش آنلاین موسیقی ممکن است به بچه ها کمک کند تا توجه خود را معطوف کنند، احساساتشان را کنترل کنند و اضطراب خود را کاهش دهند. اگر از طریق آموزش آنلاین موسیقی بتوانید یک ساز یاد بگیرید مغز شما در حال شکل گیری بهتر خواهد بود. تعداد فزاینده ای از مطالعات نشان می دهد که دروس موسیقی در دوران کودکی می تواند مغز را برای دوران بزرگسالی آماده کند. در واقع اثر طولانی مدت و مفیدی از قبیل جلوگیری از کاهش شناختی، از دست دادن حافظه و کاهش توانایی در تشخیص صامت و کلمات گفتاری خواهد داشت. هر بار که به یک قطعه موسیقی گوش می دهید، در واقع یک تمرین عمیق و کامل با مغز خود خواهید داشت.

تأثیر آموزش آنلاین موسیقی بر کودکان و موفقیت در بزرگسالان

آموزش موسیقی پیشرفت شناختی، اجتماعی و عاطفی را در افراد بهبود می بخشد. طبق نتایج یک مطالعه 5 ساله توسط دانشمندان علوم اعصاب USC، آموزش آنلاین موسیقی باعث تقویت رشد مغز در کودکان خردسال، به ویژه در مناطقی از مغز می شود که وظیفه پردازش صدا، رشد زبان، درک گفتار و مهارت خواندن را دارند. یادگیری یک ساز با پیشرفت تحصیلی در کودکان و نوجوانان همراه خواهد بود. نواختن یک ساز موسیقی با بلوغ سریعتر مغز در مناطقی برای برنامه ریزی حرکتی و هماهنگی، توانایی بینایی فضایی و تنظیم احساسات و ضربان همراه خواهد بود. آموزش موسیقی دوره رشد شنوایی بزرگسالان را تغییر می دهد.
آموزش آنلاین موسیقی که از اواخر نوجوانی آغاز می شود می تواند پردازش عصبی صدا و فواید مهارت های زبان را تقویت کند. این نتایج پتانسیل ایجاد انعطاف پذیری مغز در دوران نوجوانی را تحت تأثیر قرار می دهد. کودکانی که در گروه کر آواز می خوانند نسبت به کودکانی که هرگز جزو گروه کر نبوده اند، طبق گفته والدینشان، نمره های بهتری در مدرسه می گیرند و توانایی یا عملکردشان در هنرهای زبانی و ریاضیات بهبود می یابد.

چه چیزی موسیقی را بسیار ارزشمند می کند؟

آموزش آنلاین موسیقی می تواند چیزی بیش از یادگیری نحوه آواز خواندن و نوازندگی یک ساز را فراهم کند. همچنین این توانایی را دارد که مهارتهای مختلفی را ارائه دهد که افراد برای موفقیت در یک کار یا حرفه ای در خارج از موسیقی به آن نیاز داشته باشند. موسیقی می تواند بر احساس شما غلبه کند و وقتی احساس غم، خوشحالی، عصبانیت می کنید این احساسات را به فراموشی بسپارد. موسیقی احساس شما را از شما دور می کند و به شما کمک می کند احساس خود را فراموش کنید. شما می توانید آنچه را که برای شما اتفاق می افتد فراموش کنید. موسیقی می تواند احساسات شما را تغییر دهد. همچنین می تواند احساسات شما را هر چه که هست، چندین برابر کند. علاوه بر این می تواند شما را خوشحال کند. این حالات بسته به ویژگی های شخصی فرد و نوع موسیقی که گوش می دهد قابل تغییر است. موسیقی از بسیاری جهات دیگر قدرتمند است و می تواند احساسات شما را از بین ببرد.


برخی از آهنگ ها باعث می شود زمانی که با خانواده، دوستان یا شخص دیگری بودید را به خاطر بسپارید! این آهنگ ها روز شما را به عنوان یک خاطره ی خوب در ذهنتان ماندگار می کنند. به همین دلیل مردم دوست دارند موسیقی را یاد بگیرند و برای مردم به خصوص اطرافیانشان بخوانند. موسیقی می تواند احساسات شما را برطرف کند، هنگامی که غمگین هستید، عصبی هستید یا وقتی خوشحالید موسیقی می تواند در شما احساس خوبی ایجاد کند و شما را خوشحال تر کند. اگر شما نواختن یک ساز و خوانندگی را بلد باشید هنگامی که مرتکب خطایی شوید می توانید با خواندن یک ترانه از فرد مورد نظر خود طلب بخشش کنید و احساسات خود را در قالب یک تترانه بیان کنید. در این صورت آن ها شما را خواهند بخشید و شما نیز احساس بهتری خواهید داشت. موسیقی در زندگی همه وجود دارد. آموزش آنلاین موسیقی خود زندگی است که با شرایط خاص خوانندگان و نوازندگان در مورد آن صحبت می کنند و آن را با صدای بلند به صوررت آواز می خوانند. 

تاریخ انتشار: ۱۹:۲۳:۳۳ | یکشنبه, ۱۱ / خرداد / ۱۳۹۹
نظرها: 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  درباره سونره

  سونره یک وب اپلیکیشن برای یادگیری موسیقی است و می‌تواند به عنوان ابزاری کمک آموزشی روند یادگیری موسیقی را سرعت بخشد.

  راه های ارتباطی

  پیوند های مفید