بهترین راه برای خرید پیانو

پیانو

پیانو یکی از بهترین نوع سازهای موسیقی به حساب می آید. صدای فوق العاده ی این ساز سبب شده است که همه سلیقه ها و ذائقه ها را به خود جذب کند. یکی از باکلاس ترین و آرامش بخش ترین سازها در کل جهان است. پیانو را به راحتی می توان برای تمام آهنگ ها و سبک ها به کار برد. اگر چنانچه قصد خرید پیانو را دارید، این مژده را به شما می دهیم که درست ترین تصمیم را گرفته اید. پیانو نه تنها یک آلت فوق العاده برای نواختن موسیقی است بلکه در خانه ی شما همچون تزیینات عمل می کند و جلوه و سیمای خانه ی شما را زیباتر می کند. پیانو یکی ساز صفحه کلیددار است. سیم های پیانو به صفحه ای متصل است که "صفحه صدا" نام دارد. صفحه صدا، نقش تقویت کننده ی صدا را دارد. جالب است بدانید که پیانو، بالاترین دامنه ی صوتی را میان سازهای معمول دارد. پیانو در حالت معمولی 7 اکتاو دارد و فرکانس هایی بین 27 تا 4186 هرتز تولید می کند. این مقدار برای سازهای دیگر همچون ویولون به 5 اکتاو می رسد. این را هم بدانید که بهترین خواننده ها قادر به خواندن کمتر از سه اکتاو هستند.

فروش پیانو

بسیاری از فروشگاهها و کارگاهها در کار فروش پیانو هستند. فروش پیانو یکی از مهم ترین حرفه هایی است که امروزه در اقصی نقاط دنیا انجام می شود. در هنگام فروش پیانو، ویژگی ها و انواع مختلف آن را به شما معرفی می کنند. امروزه مارک های مختلف جهانی و مشهوری پیانوهای فوق العاده ای را به دنیا عرضه کرده اند. بهتر است قبل از خرید از انواع پیانو و برندهای مشهور جهان اطلاع داشته باشید. امروزه در بسیاری از کشورهای آمریکایی، اروپایی و جدیدا آسیایی کار ساخت و تولید پیانو انجام می شود. اما مهم پیدا کردن پیانوی با کیفیت و اصیل از میان اینها است.


انواع پیانو

·پیانوی گرند (Grand Piano): این پیانو در ایران تحت عنوان «پیانو رویال» نیز شناخته می شود. این نوع پیانو همان پیانوی زیبایی است که در فیلم ها و کنسرت ها می بینید. پیانوی بزرگی که دو متر طول دارد. بالای آن دری وجود دارد که در هنگام نواختن در حالت نیمه باز قرار می گیرد. پایه کوچکی وجود دارد که این در را در حالت نیمه باز نگه می دارد.

·پیانوی دیواری (upright)

·پیانو الکتریک: نوعی دیگر از پیانو است که امروزه بسیار به کار می رود و در بسیاری از باندها و گروههای موسیقی شاهد آن هستیم.

·پیانوی چهارگوش (square grand)

·پیانوی اسپینت (spinet piano): دو مورد آخر اخیرا منسوخ شده اند و طرفدار خاصی ندارند.

تویاما

یکی از بهترین انواع پیانو، تویاما است که بسیاری از طرفداران این ساز به خرید آن روی آورده اند. تویاما نوعی بسیار عالی و با کیفیت است که وضوح صدا و قدرت و ماندگاری کوک آن بسیار زیاد است. اگر قصد خرید پیانو را دارید یکی از بهترین مارک هایی که می توانیم به شما پیشنهاد می کنیم، تومایا است. تویاما یک پیانوی آلمانی است که با بهترین متریال های اروپایی ساخته شده است. صدای فوق العاده ای دارد که از چوب های تمام اسپروس اروپایی بیرون می آید. این مارک را می توانید با قیمت مناسب خریداری کنید. خرید پیانو اگر با اطلاعات و دانش خرید همراه باشد، نتیجه ای رضایت بخش به دنبال خواهد داشت. برای همین قبل از خرید پیانو حتما نوع و ویژگی های آن را چک کنید. امروزه دلالانی هستند که به این وسیله ی مقدس و با ارزش نیز رحم نمی کنند. برای همین قبل از خرید پیانو مواظب این گروه هایی که کار فروش پیانو انجام می دهند باشید.


خرید پیانو

خرید پیانو تویاما با کیفیتی فوق العاده یکی از گزینه های خوب پیش روی شماست. پیانوهای دست ساز که قدمت زیادی دارند. بدنه ی آنها تمام چوبی است. طراحی این پیانوها به طرز بسیار زیبایی انجام شده است. بسیاری از سلیقه ها جذب این نوع پیانو می شوند. بسیار زیبا هستند و در عین حال کیفیت صدا و فرکانس دهی آنها بسیار بالا می باشد. دقت داشته باشید در خرید پیانو سازهایی که زود کوک از دست می دهند در دراز مدت شما را خسته خواهند کرد. پیانو تویاما این ویژگی را ندارد و کوک آن ماندگاری بالایی دارد. با خرید پیانو تویاما می توانید به راحتی آن را با گروههای ارکستر و باندهای موسیقی نیز به کار ببرید. امروزه در بسیاری از خانه ها، خرید پیانو را تنها به منظور دکور انجام می دهند. پیانو تویاما ظاهری زیبا و بسیار شیک دارد و محال است که عاشق طرح و کارکرد آن نشوید.

در مورد پیانو بیشتر بدانید

شاید برایتان سوال باشد مبدع پیانو چه کسی بوده است. بارتولومئو کریستوفری کسی است که پیانو را در ساده ترین شکل آن ارائه داد. بعدها در قرن هجدهم، پیانو به شکل آنچه امروز می بینید درآمد. شمایی که قصد خرید پیانو تومایا را دارید این را بدانید که این پیانو آلمانی است. بهترین تولیدکنندگان پیانو نیز در این کشور شروع به ساخت و ارائه ی پیانو کرده اند. یکی از اساسی ترین عامل های رشد در قرن هجده و نوزده را همین پیانو می دانند. وقتی که کم کم دیگر کشورها و خانه ها شروع به ساخت و تولید آن کردند. بعد از تولید انبوه پیانو، رقابت بر سر بالا بردن کیفیت و جذب رضایت مشتری بالا گرفت. مسئله ای که پیانو تویاما همواره از آن سربلند بیرون آمده است. پیانو ساز با ارزشی است که قدمت و اصالت خود را حفظ کرده است و همواره بهترین ها و حرفه ای ها سمت آن می روند.

انواع پیانو بر اساس ارتفاع

·پیانوهای اسپینت: کوتاه ترین اندازه پیانوهای دیواری را این نوع پیانو دارد. ارتفاع کم آنها باعث می شود که نتوانید کتابچه نت را بر روی آن قرار دهید. طبعا به دلیل کوچک بودن، دامنه صدایی محدودتری دارند. اگر قصد خرید پیانو دارید، این نوع کوچک است و جای زیادی نمی گیرد و برای کارهای ساده و نواختن های روزمره گزینه ی مناسبی است.

·پیانوهای کنسول: ارتفاع این نوع اندکی بلندتر از اسپینت است. ارتفاع آنها بین 100 تا 110 سانتی متر است. بیشترین مقدار عرضه ی این نوع پیانو در کشور آمریکا بوده است. بیشترین مشتریان این نوع پیانو کسانی بودند که به دنبال ست کردن پیانو با اثاث منزل خود بودند. چرا که این نوع پیانو را در تنوع رنگ و طرح تولید می کردند.

·پیانوهای استودیو: این نوع پیانو را بیشتر در آموزشگاههای موسیقی و استودیوهای ضبط صدا به کار می برند. ارتفاع آنها نیز 110 تا 120 سانتی متر است. صفحه صدای این نوع پیانو بزرگتر است و سیم های بلندتری نیز دارند. برای همین صدای قابل توجهی نیز دارند. خرید پیانو استودیو گزینه ای مناسب برای لذت بردن از صدا و هنر پیانو است. بسیاری از قابلیت های یک پیانوی استاندارد را با این نوع پیانو خواهید داشت.

·پیانوهای حرفه ای: بلندترین نوع پیانو نیز به این نوع برمی گردد. ارتفاع پیانوهای حرفه ای از 121 سانتی متر بلندتر است. حتی این مقدار بعضا به 150 سانتی متر نیز می رسد. این نوع بلند را در دهه های قبل بیشتر شاهد بوده ایم. با این نوع پیانو، این امکان برای شما فراهم شده است که قوی ترین نت های دنیا را بنوازید.


خرید پیانو تویاما

در هنگام خرید هر نوع ساز موسیقی، با تنوعی از مارک ها و قیمت ها مواجه خواهید شد. مهم ترین مساله نیت شما از خرید یک ساز می باشد. قطعا هر چه هدف شما بالاتر و حرفه ای تر باشد، نیاز به خرید پیانو بهتری دارید. برای همین توصیه ی ما این است که یک پیانوی خوب را خریداری کنید تا بتوانید رنج گسترده ای از کارها را با آن انجام دهید و هر لحظه که قصد فروش را داشتید، پیانوی خوب را بهتر می توان فروخت.

ویژگی های پیانو تویاما

·کیفیت صدای پیانو تویاما بالاست و بسیاری از مشتری ها و دارندگان این نوع پیانو از کاربرد آن بسیار خرسند هستند.

·قابلیت ماندگاری کوک این پیانو زیاد است و لازم نیست مدام نگران و در حال کوک کردن آن باشید.

·چنانچه زیبایی برای شما مهم است، تویاما از نوع پیانوهای زیباست.

·بدنه این نوع پیانو از چوب های با کیفیت بالا ساخته شده است.

·شیک و با کلاس است و می توانید از آن به عنوان دکور استفاده کنید.

امروزه اگرچه در کشورهای آسیایی نیز تلاش هایی برای ساخت و تولید پیانو گرفته شده است. اما این را در نظر داشته باشید که تولید های انبوه گاه به ضرر محصول تمام شده و نتیجه ی عکس می دهد. تویاما آلمانی از برندهای محبوب و اصل پیانو است که مرغوب ترین متریال های ساخت پیانو در آن بکار رفته است.

چرا پیانو بخریم

پیانو ساز معتبر و با ارزشی است. قطعا با یادگیری و تهیه ی آن می توانید بسیار از نظر هنری پیشرفت کنید. نوازندگان پیانو انسان های بسیار باهوش و خوش ذوقی هستند. با پیانو می توان لحظه ها و خاطره های بسیار خوبی را برای خود رقم بزنید. خرید پیانو یکی از رویاهایی است که بسیاری دنبال می کنند. تویاما نیز یکی از مارک هایی است که این رویا را به نحو احسن به واقعیت تبدیل می کند. همیشه این را به خاطر داشته باشید که گاهی هزینه های اولیه ی زیاد از هزینه های اضافی تعمیر و تعویض بعدی می کاهد.


تاریخ انتشار: ۱۹:۵۴:۴۴ | سه شنبه, ۲۳ / اردیبهشت / ۱۳۹۹
نظرها: 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  درباره سونره

  سونره یک وب اپلیکیشن برای یادگیری موسیقی است و می‌تواند به عنوان ابزاری کمک آموزشی روند یادگیری موسیقی را سرعت بخشد.

  راه های ارتباطی

  پیوند های مفید