ارزش یادگیری موسیقی، ارزشی بی حد و مرز

ارزش یادگیری موسیقی یکی از ارزش های بزرگی است که ما در طول مسیر زندگی آن را کسب می نماییم. همانطور که می دانید سرنوشت ما تشکیل از اقداماتی است که ما در زندگی تصمیم به انجام آنها میگیریم. همچنین تصمیماتی که ما در طول زندگی میگیرین بستگی به این دارد که چگونه آدمی هستیم و چه تفریحاتی را دوست داریم . نظرات متفاوتی در رابطه با این مسأله وجود دارد ، اما می توان گفت ما قدرت این را داریم که زندگیمان را همانطور که دوست داریم در دست بگیریم .

به همین جهت ما باید به اینکه چه عادت هایی را در طول زندگی رشد و پرورش می دهیم توجه نماییم. هنر یکی از راه هایی است که می توانید به واسطه آن شخصیت خود را رشد دهید . یکی از مهم ترین هنر ها یادگیری موسیقی است ، ارزش یادگیری موسیقی از آن دست ارزش هایست که در زندگی به رشد شخصیتی شما کمک بسیار زیادی می نماید.

زمان و انرژی لازمه ارزش یادگیری موسیقی

بسیاری از مردم در طول روز تلاش می کنند به هر راه و روشی که هست از استرس ناشی از فعالیت های روزانه رهایی پیدا کنند. بدین منظور عادت هایی همچون سیگار کشیدن ، منفعل بودن ( عدم انجام هیچ گونه فعالیتی ، به تعویق انداختن و سایر فعالیت هایی که سطح استرسی آنها را کاهش دهد، انتخاب می نمایند.

افرادی که این سبک کنترل استرس را برای زندگی خود انتخاب می نمایند متوجه نیستند به جای کاهش استرس دارند به صورت غیر ارادی استرس زندگی خود را افزایش می دهند و به همین جهت دچار بیمار های جسمی ، افسردگی و دیگر مشکلات اساسی در زندگی شان خواهند شد. شما باید باور کنید زندگی حقیقتی در رابطه با انجام کارها ، ایستادگی و کار کردن برای رسیدن به اهداف است . در واقع سختی رسیدن به هدف هایتان آنها را زیبا می نماید.

اینکه خودتان را درک کنید راه های متفاوتی دارد . شما می توانید ورزش و هنر را همانند بسیاری از افراد برای گذراندن وقت آزاد خود انتخاب نمایید. به هر حال هر کدام از اینها را که انتخاب کنید باید تایم و زمان کافی برای سرگرمی جدید خود در نظر بگیرید. البته این به شرطی است که شما بخواهید نتیجه مناسبی از فعالیت خود کسب نمایید.

موسیقی سرزندگی هنر است

ارزش یادگیری موسیقی

هنرمندان اهداف متفاوتی از انجام هنرهای انتخاب خود دارند. گاهی اوقات آنها می خواهند تنها یک ایده یا حس را تجربه کنند ( نقاش ها) ، برخی دیگر می خواهد با افراد جدید ملاقات نمایند همانند بازیگران و کمدین ها و برخی دیگر می خواهند فضای دلخواه خود را ایجاد کنند ، همانند نویسنده ها .

ارزش یادگیری موسیقی به این است که شما می توانید شانس تجربه کردن تمامی این احساسات را در یک لحظه داشته باشید. یک موسیقیدان می تواند تصویر دلخواه خود را خلق کند و همزمان با خلق تصویر دلخواه در دنیای خیالی خود باشد . همچنین می تواند با مخاطبین خود ارتباط برقرار نماید. در واقع ارزش یادگیری موسیقی به این است که شما می توانید آهنگ خود را خلق نمایید ، در فضایی که دلخواهتان است حضور پیدا کنید و برای افرادی که جدید هستند بنوازید.

انتخاب یک ساز موسیقی، قدم اول جهت درک ارزش یادگیری موسیقی

زمانی که شما تصمیم به فراگیری یکی از حوزه های موسیقی می کنید ، باید ابتدا ساز مورد نظر خود را تهیه نمایید. حتی برای تجربه ارزش یادگیری موسیقی می توانید خواندن را انتخاب نمایید. در واقع خواندن تنها قسمتی از موسیقی است که بدون آنکه نیاز به هزینه داشته باشید می توانید در هر مکان و هر زمان تمرینش کنید. ارزش یادگیری موسیقی در حوزه خوانندگی به این است که شما می توانید هر نوع سبکی که دلخواهتان است برای خوانندگی انتخاب نمایید.

اگر شما علاقه ای به خوانندگی ندارید باید به این فکر کنید که کدام سبک از موسیقی را می پسندید ؟ آیا موسیقی مورد علاقه شما کلاسیک است یا .... . ارزش یادگیری موسیقی به این معناست که شما هیچ محدودیتی ندارید. می توانید هر چیزی را که بخواهید انتخاب نمایید. شما می توانید نوازنده پیانو ، ویلون ، گیتار و ... باشید. شما می توانید جاز را انتخاب کنید یا کلاسیک . این انتخاب شما است .

شما ممکن است علاقه مند به ساکسیفون یا درام یا کیبورد باشید. هر سبکی را که دوست دارید می توانید انتخاب کنید و هر سازی را که در آن سبک مورد علاقه تان است نیز می توانید انتخاب کنید. ارزش یادگیری موسیقی به این است که شما می توانید همان چیزی را داشته باشید که دوست دارید.


تاریخ انتشار: ۰۰:۱۷:۴۹ | پنجشنبه, ۱۰ / مرداد / ۱۳۹۸
نظرها: 0
 • (رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
 • اشتراک گذاری

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

  درباره سونره

  سونره یک وب اپلیکیشن برای یادگیری موسیقی است و می‌تواند به عنوان ابزاری کمک آموزشی روند یادگیری موسیقی را سرعت بخشد.

  راه های ارتباطی

  پیوند های مفید